" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie " (Ewangelia św. Mateusza 10:8)

STRONA GŁÓWNA   |  MAPA WITRYNY   |  KONTAKT   |  POMOC    
Studia Biblijne Bezpłatne książki chrześcijańskie Bezpłatne elektroniczne książki chrześcijańskie O nas
  Kazania wielebnego Paula C. Jong-a na ważne tematy.

 

“Wierzę w…”
(Ewangelia św. Jana 1:12-13)


Apostolski symbol wiary jest wyznaniem wiary Apostołów, które potwierdza, jak dokładnie oni wierzyli w Boga. Dlatego wiara ma się zaczynać z takich słów: “Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego”.

Przyczyną, dla której powinniśmy tak wierzyć, jest to, że pragniemy mieć taką wiarę, której Bóg chce od nas. Dla każdego człowieka żyć z wiary oznacza wierzyć w Trójjedynego Boga, albowiem wiara zaczyna się od poznania Wszechmogącego Boga i od wierzenia w Niego. Ta wiara odzwierciedla pragnienie mieć taką wiarę, której Bóg chce od nas. Jeśli wierzymy w Boga, to nie możemy dojść do wniosku, że Bóg stworzył wszechświat, za pomocą naszego własnego wnioskowania dedukcyjnego i eksperymentów. Dochodzimy do takiego wniosku tylko poprzez wiarę w Słowo Boga Stwórcy.

Chcesz wiedzieć więcej o "Wierze Składu Apostolskiego"? Prosimy kliknąć poniższy banner, aby dostać bezpłatną książkę o Składzie Apostolskim.
The faith of the Apostles' creed

Jeśli nie możemy bezpośrednio czegoś potwierdzić czy udowodnić, powinniśmy po prostu przyjąć miarodajne Słowo. Słowo Pisma Świętego jest miarodajną prawdą. Autorami Biblii są prorocy i Apostołowie, natchnieni przez Ducha Świętego. Jezus jest Bogiem, Zbawicielem, który wyleczył Swój lud od nieuleczalnych chorób i nawet zmarłych przywrócił do życia. Natchnieni przez Boga, prorocy zapisali Słowo Boże od relacji o stworzeniu świata do Jego zbawienia przez Syna Bożego Jezusa. Uwierzywszy w ich pisma, przekonujemy się o prawdziwości Jego Słowa i spotykamy Boga prawdy.

Ci chrześcijanie, którzy prawdziwie wierzą w Zbawiciela, wierzą w ewangelię wody i Ducha, która ich zbawiła od grzechów. Ponieważ protagonistą tej ewangelii jest Jezus, my przyjmujemy wszystko, co On powiedział, wierząc w Jego Słowo. My, chrześcijanie, powinniśmy wierzyć w Słowo Boże, ponieważ, urodziwszy się grzesznikami, potrzebujemy Zbawiciela. Grzesznicy otrzymują zbawienie, uwierzywszy w Słowo ewangelii wody i Ducha, darowanej nam przez Jezusa. Oto prawda, którą Bóg darował ludzkości.

Wstecz

 


Printable version   |  

 
Studia Biblijne
    Kazania
    Oswiadczenie wiary
    Czym jest ewangelia?
    Terminy biblijne
    Czesto zadawane pytania o wierze chrzescijanskiej
 

Zarejestruj się jako współpracownik
Dział współpracownika
   
Copyright © 2001 - 2018 The New Life Mission. All Rights Reserved.