" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie " (Ewangelia św. Mateusza 10:8)

STRONA GŁÓWNA   |  MAPA WITRYNY   |  KONTAKT   |  POMOC    
Studia Biblijne Bezpłatne książki chrześcijańskie Bezpłatne elektroniczne książki chrześcijańskie O nas
  Kazania wielebnego Paula C. Jong-a na ważne tematy.

 

Trójjedyny Bóg


Czy chrześcijanie powinni wierzyć w to, że Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty są jedynym Bogiem; czy oni powinni wyznawać wiarę w nich wszystkich? Tak, powinni. Oto jest przyczyna.

Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty razem spełnili dzieło stworzenia świata i dali życie ludzkości. Powinniśmy pamiętać o tym, że Bóg Ojciec jest Ojcem Świętego Syna. Syn spełnił misję przebaczenia grzechów, to znaczy, przyjął chrzest od Jana Chrzciciela i został ukrzyżowany, aby zbawić ludzkość od grzechu. Duch Święty wziął zadanie świadczenia wierzącym o tym, że chrzest Jezusa i krew na Krzyżu wcieliły w życie dzieło odpuszczenia grzechów całej ludzkości.

Aby zostać dokonanym ludem Bożym, wszyscy powinniśmy wierzyć w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dlatego, że Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty stworzyli wszechświat i nas, pozwolili nam żyć na tym świecie, by zbawić grzeszników od ich grzechów i w taki sposób spełnić sprawiedliwość Bożą, Bóg Syn potrzebował przyjąć chrzest i przelać krew na Krzyżu. Dlatego, że Jezus przyjął chrzest od Jana, w ten sposób wziąwszy na Siebie wszystkie grzechy świata, On poniósł karę za nasze grzechy i przyjął ofiarną śmierć na Krzyżu zamiast nas.

Chcesz wiedzieć więcej o "Wierze Składu Apostolskiego"? Prosimy kliknąć poniższy banner, aby dostać bezpłatną książkę o Składzie Apostolskim.
The faith of the Apostles' creed

W taki sposób ludzie wreszcie mogą uwolnić się od swoich grzechów. Ta prawda została zamyślona przez Boga na długo przed przyjściem Jezusa i jest istotą misji ewangelii wody i Ducha. Dopiero wtedy, kiedy stosujemy tę prawdę do siebie, misja odpuszczenia Jezusa dotyczy każdego z nas i dzięki wierze możemy odnaleźć zbawienie od wszystkich grzechów.

Nie znając Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, nie zmoglibyśmy się dowiedzieć, jak został stworzony ten świat i kto darował nam życie. Gdyby nie było Boga Syna, nie moglibyśmy się dowiedzieć o drodze zbawienia, czyli o tym, jak możemy pozbyć się swoich grzechów oraz co jest źródłem naszego zbawienia od grzechu. A gdyby nie było Ducha Świętego, który świadczy o tym wszystkim, bez względu na wielki majestat przygotowanego dla nas zbawienia, ta prawda byłaby daremna. Dlatego zawsze, wyznając wiarę według Apostolskiego symbolu wiary, powinniśmy myśleć o Bogu Ojcu, Synu i Duchu Świętym, który nas stworzył, darował nam życie, a także powinniśmy niewzruszenie wierzyć, że te trzy niezależne Osoby są dla nas jednym Bogiem.

Wstecz

 


Printable version   |  

 
Studia Biblijne
    Kazania
    Oswiadczenie wiary
    Czym jest ewangelia?
    Terminy biblijne
    Czesto zadawane pytania o wierze chrzescijanskiej
 

Zarejestruj się jako współpracownik
Dział współpracownika
   
Copyright © 2001 - 2018 The New Life Mission. All Rights Reserved.