" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie " (Ewangelia św. Mateusza 10:8)

STRONA GŁÓWNA   |  MAPA WITRYNY   |  KONTAKT   |  POMOC    
Studia Biblijne Bezpłatne książki chrześcijańskie Bezpłatne elektroniczne książki chrześcijańskie O nas
  Kazania wielebnego Paula C. Jong-a na ważne tematy.

 

Kim Jest Duch Święty?


Duch Święty jest trzecią Osobą Boga. Wiara w Trójcę Najświętszą to podstawowa i zasadnicza wiara. Całą tę prawdę można poznać i zrozumieć poprzez wiarę w ewangelię wody i Ducha. Dlaczego? Oto są przyczyny.

Chcesz wiedzieć więcej o "Wierze Składu Apostolskiego"? Prosimy kliknąć poniższy banner, aby dostać bezpłatną książkę o Składzie Apostolskim.
The faith of the Apostles' creed

1) Dlatego, że grzesznicy są stworzeniem Bożym, a Bóg jest Stwórcą wszechświata i całej ludzkości. Więc nie możemy poznać prawdy Trójcy, dopóki nie otrzymamy odpuszczenia grzechów poprzez wiarę w ewangelię wody i Ducha.

2) Dlatego, że z powodu ich wykroczeń serca ludzi są pokryte brudem grzechów. Podobnie jak nic nie możemy zobaczyć w brudnym lustrze, tak samo brudne oczy duchowe grzeszników nie mogą zobaczyć tego, co zrobił Trójjedyny Bóg.

3) Dlatego, że nie możemy poznać Boga bez oświecenia Ducha Świętego. Duch Święty świadczy o tym, że Słowo Boże jest prawdziwe (Ewangelia św. Jana 16:13). Więc Duch Święty pozwala nam dowiedzieć się, na czym polega prawda wody i Ducha, ponieważ On jest Prawdziwym Bogiem, który posiada doskonałą wiedzę, emocję i wolę. On mieszka w tych, którzy wierzą we wszystko, co napisano w Biblii, i działa przez nich. Dlatego właśnie powinniśmy oddawać cześć Panu, ufać Mu, kochać Go i słuchać się Pana.

Wstecz

 


Printable version   |  

 
Studia Biblijne
    Kazania
    Oswiadczenie wiary
    Czym jest ewangelia?
    Terminy biblijne
    Czesto zadawane pytania o wierze chrzescijanskiej
 

Zarejestruj się jako współpracownik
Dział współpracownika
   
Copyright © 2001 - 2018 The New Life Mission. All Rights Reserved.