" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie " (Ewangelia św. Mateusza 10:8)

STRONA GŁÓWNA   |  MAPA WITRYNY   |  KONTAKT   |  POMOC    
Studia Biblijne Bezpłatne książki chrześcijańskie Bezpłatne elektroniczne książki chrześcijańskie O nas
  Kazania wielebnego Paula C. Jong-a na ważne tematy.

 

List do Kościoła w Sardes


< Objawienie św. Jana 3:1-6 >

“Aniołowi Kościoła w Sardes napisz: To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd: Znam twoje czyny: masz imię, (które mówi), że żyjesz, a jesteś umarły. Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga. Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś, strzeż tego i nawróć się! Jeśli więc czuwać nie będziesz, przyjdę jak złodziej, i nie poznasz, o której godzinie przyjdę do ciebie. Lecz w Sardes masz kilka osób, co swoich szat nie splamiły; będą chodzić ze Mną w bieli, bo są godni. Tak szaty białe przywdzieje zwycięzca, i z księgi życia imienia jego nie wymażę. I wyznam imię jego przed moim Ojcem i Jego aniołami. Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów!”Wytłumaczenie

Wiersz 1: “Aniołowi Kościoła w Sardes napisz: To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd: Znam twoje czyny: masz imię, (które mówi), że żyjesz, a jesteś umarły.”

Pan ma siedem Duchów Boga i siedem gwiazd. Kościół w Sardes miał wiele wad w jego życiu wiary. Dlatego Bóg przywołuje Kościół do życia w wierze. Tu Bóg powiada słudze Kościoła w Sardes: “masz imię, (które mówi), że żyjesz, a jesteś umarły”. Tymi słowami Bóg powiada, że wiara sługi Kościoła w Sardes jest martwa dla celów praktycznych.


Wiersz 2: “Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga”.

Pan już nie pozwala aniołowi Kościoła w Sardes żyć w niewierności. On gani Kościół, ponieważ ten żył bez pełnej wiary w Słowo Boże. Dla świętych żyć bez całkowitej wiary w zapisane Słowo Boże oznacza popełniać grzech przed Bogiem.

Nawet jeśli święci są słabi, lecz żyją z wiarą w Słowo Boże, to oni będą podniesieni tak przed Bogiem, jak i przed ludźmi. Aby zostać takimi świętymi, czyja wiara jest pełna, powinniśmy z pewnością wierzyć i podążać za Słowem Bożym, które uczyniło świętych doskonałymi.


Wiersz 3: “Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś, strzeż tego i nawróć się! Jeśli więc czuwać nie będziesz, przyjdę jak złodziej, i nie poznasz, o której godzinie przyjdę do ciebie”.

Święci i słudzy Wczesnego Kościoła musieli zapłacić wielką cenę, aby usłyszeć i strzec ewangelii wody i Ducha. Dlatego Pan rozkazał im nie zgubić wiary w tę cenną ewangelię wody i Ducha, dla której musieli złożyć tak wiele ofiar i nawet oddać życie. Wierzący powinni wyraźnie zaświadczyć swoją wiarę i uczynki przed Bogiem, przestrzegając tej ewangelii doskonałego zbawienia wody i Ducha.

Zbawieni powinni zawsze pamiętać, jak oni usłyszeli i uwierzyli w ewangelię wody i Ducha, i przeżyć życie z wdzięcznością za łaskę zbawienia. Narodzeni ponownie święci i słudzy powinni zawsze dokładnie pamiętać o majestacie i błogosławieństwie ewangelii, którą oni otrzymali od Pana. Inaczej oni znajdą się w miejscu głupców, którzy nie wiedzą, kiedy Pan wróci na ziemię.


Wiersz 4: “Lecz w Sardes masz kilka osób, co swoich szat nie splamiły; będą chodzić ze Mną w bieli, bo są godni”.

Niemniej jednak Pan powiada nam, że Kościół w Sardes jeszcze miał kilku wierzących, którzy nie splamili swoich szat i przestrzegali wiary. Pan również powiada nam, że ci wierni święci będą żyć jako słudzy Boga, przyodziani w Jego sprawiedliwość, i przebywać w Panu. Oni mogą przebywać w Panu, ponieważ ich wiara jest tego warta.

Święci, których wiara jest aprobowana przez Boga, podążają za Panem, gdziekolwiek On ich prowadzi. Oni nie splamili swoich szat, czyli nie poddali się rzeczom świata, wierząc w Słowo Pana. Przyodziani w szaty sprawiedliwiej ewangelii wody i Ducha, danej nam przez Pana, oni trzymają się Jego Słowa i nie idą na kompromis ze światem. Innymi słowy, oni wyraźnie oddzielają siebie od nieprawdziwej ewangelii.

Ci, którzy przyodzieli się w szaty białe wiary w ewangelię Pana, trudzą się dla Jego ewangelii i żyją na tym świecie z Nim. Dlatego Pan jest zawsze z nimi, albowiem oni zawsze podążali za Nim z wiarą w Jego Słowo.


Wiersz 5: “Tak szaty białe przywdzieje zwycięzca, i z księgi życia imienia jego nie wymażę. I wyznam imię jego przed moim Ojcem i Jego aniołami”.

Ci, którzy zwyciężą świat wiarą w Słowo Boże, będą żyć wiecznie, przyodziani w sprawiedliwość Bożą jako Jego święci, spełniając uczynki Pana. Pan również aprobuje ich wiarę i zapisze ich imiona w Księdze Życia, a te imiona nigdy nie będą wymazane.

Chcesz wiedzieć więcej o Apokalipsie św. Jana? Prosimy kliknąć poniższy banner, aby dostać bezpłatną książkę o Objawieniu św. Jana.

Słowo obietnicy Naszego Pana powiada nam, że ci, którzy mają istną wiarę, bez wątpienia przemogą w swej walce wiary przeciw wrogom Bożym. “Tak szaty białe przywdzieje zwycięzca”. Szaty białe tu oznaczają zwycięstwo w bitwie wiary przeciw wrogom Boga. Zwycięzcy w wierze otrzymują błogosławieństwo, i ich imiona nigdy nie będą wymazane z Księgi Życia. Ich imiona również będą zapisane w nowej Jerozolimie. “I z księgi życia imienia jego nie wymażę. I wyznam imię jego przed moim Ojcem i Jego aniołami”. Słowo “wyznam” tu oznacza, że Pan zaaprobuje ich wiarę.


Wiersz 6: “Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów!”

Ci, którzy mają istną wiarę, zawsze słyszą, co Duch Święty powiada im przez Jego kościół. Dlatego oni żyją z Bogiem i ciągle podążają za Duchem Świętym.

Wstecz

 


Printable version   |  

 
Studia Biblijne
    Kazania
    Oswiadczenie wiary
    Czym jest ewangelia?
    Terminy biblijne
    Czesto zadawane pytania o wierze chrzescijanskiej
 

Zarejestruj się jako współpracownik
Dział współpracownika
   
Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. All Rights Reserved.