" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie " (Ewangelia św. Mateusza 10:8)

STRONA GŁÓWNA   |  MAPA WITRYNY   |  KONTAKT   |  POMOC    
Studia Biblijne Bezpłatne książki chrześcijańskie Bezpłatne elektroniczne książki chrześcijańskie O nas
  Kazania wielebnego Paula C. Jong-a na ważne tematy.

 

Siódme Kazanie o Duchu ŚwiętymDuch Święty Zstąpił
Na Pogan


< Dzieje Apostolskie 10:44-48 >

“Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki. I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy przybyli z Piotrem, że dar Ducha Świętego wylany został także na pogan. Słyszeli bowiem, że mówią językami i wielbią Boga. Wtedy odezwał się Piotr: Któż może odmówić chrztu tym, którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my? I rozkazał ochrzcić ich w imię Jezusa Chrystusa. Potem uprosili go, aby zabawił jeszcze kilka dni”.Biblijne wydarzenia, otaczające Korneliusza, dają nam odpowiedź na pytanie, czy można otrzymać Ducha Świętego, przestrzegając Prawa. One pokazują nam, że ci, którzy otrzymali od Boga dar Ducha Świętego, otrzymali Go, nie przestrzegając Prawa, a poprzez wiarę w ewangelię wody i Ducha.

Chcesz wiedzieć więcej o "Wierze Składu Apostolskiego"? Prosimy kliknąć poniższy banner, aby dostać bezpłatną książkę o Składzie Apostolskim.
The faith of the Apostles' creed

Duch Święty zstąpił na Korneliusza i na jego rodzinę, co świadczy o tym, że to zjawisko również jest ściśle powiązane z ich wiarą w chrzest i krew Jezusa. Więc prawdziwa wiara pomaga wszystkim ludziom na ziemi otrzymać Ducha Świętego i pozwala im dostąpić odpuszczenia grzechów. W Dziejach Apostolskich 11:17 napisano: “Jeżeli więc Bóg udzielił im tego samego daru co nam, którzyśmy uwierzyli w Pana Jezusa Chrystusa, to jakżeż ja mogłem sprzeciwiać się Bogu?” Dla Piotra i dla jego wiary otrzymanie Ducha Świętego i odpuszczenie grzechów było właśnie to samo. Otóż, rozpowszechniona w dzisiejszym chrześcijaństwie myśl o tym, że otrzymać Ducha Świętego można przez modlitwy wyrażające żal za grzechy, jest absolutnie błędna i głęboko mylna. Możemy otrzymać w darze Ducha Świętego, tylko wierząc w ewangelię wody i Ducha.

Piotr zobaczył, jak Duch Święty zstępował na Korneliusza i na jego rodzinę, i powiedział: “jakżeż ja mogłem sprzeciwiać się Bogu?” (Dzieje Apostolskie 11:17). To znaczy, że Duch Święty zstępuje na nas dzięki naszej wierze w chrzest Jezusa i w drogocenną krew na Krzyżu.

W Dziejach Apostolskich 2:39 napisano: “Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz”. Teraz ludzie całego świata mogą otrzymać dar Ducha Świętego, usłyszawszy ewangelię wody i Ducha.

Wstecz

 


Printable version   |  

 
Studia Biblijne
    Kazania
    Oswiadczenie wiary
    Czym jest ewangelia?
    Terminy biblijne
    Czesto zadawane pytania o wierze chrzescijanskiej
 

Zarejestruj się jako współpracownik
Dział współpracownika
   
Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. All Rights Reserved.