" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie " (Ewangelia św. Mateusza 10:8)

STRONA GŁÓWNA   |  MAPA WITRYNY   |  KONTAKT   |  POMOC    
Studia Biblijne Bezpłatne książki chrześcijańskie Bezpłatne elektroniczne książki chrześcijańskie O nas
  Studiowanie Przybytku
 - Miejsce Święte

 

The Holy Place

The holy place board The Holy Place Dishes

Przybytek miał długość 13,5 m i szerokość 4,5 m, i dzielił się na dwa pokoje, Miejsce Święte i Miejsce Najświętsze. Wewnątrz Miejsca Świętego był świecznik, stół chlebów pokładnych i ołtarz kadzenia, podczas gdy wewnątrz Miejsca Najświętszego była Arka przymierza i przebłagalnia.

Przybytek składał się z Miejsca Świętego i Miejsca Najświętszego, i ze wszystkich stron był otoczony deskami z drzewa akacjowego o szerokości około 70 cm i wysokości 4,5 m. A w drzwiach Przybytku było pięć słupów z drzewa akacjowego, pokrytych złotem. Drzwi, przez które wchodzili z dziedzińca do Przybytku, były wykonane z zasłony z błękitnej, purpurowej i jasnoczerwonej nici oraz kręconego bisioru.

Na zewnętrznym dziedzińcu Przybytku stało sześćdziesiąt słupów, każdy o wysokości 2,25 m. Brama dziedzińca, umieszczona ze wschodu, także była wykonana z błękitnej, purpurowej i jasnoczerwonej nici oraz kręconego bisioru, i tylko przez tę bramę można było wejść na dziedziniec Przybytku. Na tym dziedzińcu Przybytku był ołtarz całopalenia i kadź.

Przeszedłszy obok nich, podeszlibyśmy do drzwi Przybytku, które miały wysokość aż 4,5 m. Te drzwi Przybytku miały pięć słupów, których podstawy były z brązu. Podobnie jak brama dziedzińca Przybytku, drzwi Przybytku także były wykonane z zasłony, wytkanej z błękitnej, purpurowej i jasnoczerwonej nici oraz kręconego bisioru, i wisiały na złotych haczykach, umieszczonych na szczycie pięciu słupów. Ta zasłona oddzielała wnętrze od zewnętrznej strony Przybytku.

Bóg mieszkał wewnątrz Przybytku, zbudowanego z 48 desek. Bóg pokazywał ludu Izraela Swoją obecność za pomocą słupa dymu nad Przybytkiem w dzień i ognia w nocy. I wewnątrz Miejsca Świętego, gdzie mieszkał Sam Bóg, wszystko napełniała chwała Boża. Wewnątrz Miejsca Świętego był stół chlebów pokładnych, świecznik i ołtarz kadzenia, a wewnątrz Miejsca Najświętszego była Arka świadectwa i przebłagalnia. To były miejsca zakazane dla zwykłego ludu Izraela; tylko kapłani i arcykapłan mogli tam wejść według systemu Przybytku.

Wszystkie naczynia wewnątrz Świątyni były wykonane ze złota; a także zrobione ze złota były świecznik i stół chlebów pokładnych. Ponieważ wszystkie elementy Świątyni i jej ścian były wykonane ze szczerego złota, część wewnętrzna Świątyni zawsze się świeciła złotym blaskiem.

To, że wewnątrz Świątyni wszystko się świeciło złotym blaskiem oznacza, że zbawieni święci przeżyją swoje kosztowne życie z wiarą w Kościele Bożym. Święci, którzy żyją z wiarą w ewangelię wody i Ducha, są podobni do szczerego złota Świątyni. Życie takich świętych w Świątyni jest błogosławionym życiem w Kościele, w pełności Słowa Bożego, modlitwie i wysławianiu Boga; dzięki Kościołowi oni stoją przed tronem Bożym i codziennie przyoblekają się w Jego łaskę. Takie jest życie wiary wewnątrz Świątyni. Powinniście uwierzyć, że tylko sprawiedliwi, zbawieni za pomocą ewangelii wody i Ducha, mogą przeżyć to kosztowne życie z wiarą wewnątrz Świątyni.

Powiązane kazania


Czytać poprzednie - Wrócić do listy - Czytać następne


Printable version   |  

 
Studia Biblijne
    Kazania
    Oswiadczenie wiary
    Czym jest ewangelia?
    Terminy biblijne
    Czesto zadawane pytania o wierze chrzescijanskiej
 

Zarejestruj się jako współpracownik
Dział współpracownika
   
Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. All Rights Reserved.