" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie " (Ewangelia św. Mateusza 10:8)

STRONA GŁÓWNA   |  MAPA WITRYNY   |  KONTAKT   |  POMOC    
Studia Biblijne Bezpłatne książki chrześcijańskie Bezpłatne elektroniczne książki chrześcijańskie O nas
  Studiowanie Przybytku
 - Miejsce Najświętsze

 

The Most Holy

Miejsce Najświętsze było miejscem, gdzie mieszkał Bóg. W Miejscu Najświętszym dwa cheruby, rozpostarłszy skrzydła, patrzyły w dół na pokrywkę, która nakrywała Arkę świadectwa. Przestrzeń między dwoma cherubami nazywa się przebłagalnia. Przez przebłagalnię Bóg daruje nam Swoją łaskę. Pokrywka Arki świadectwa była skropiona krwią, ponieważ arcykapłan siedem razy kropił tę przebłagalnię krwią ofiary, przyniesionej za lud Izraela.

Tylko arcykapłan mógł wejść do Miejsca Najświętszego raz w roku, w Dniu oczyszczenia, z krwią ofiarnego kozła dla przebaczenia grzechów Żydów. On robił to, ponieważ Miejsce Najświętsze Przybytku, Dom Boży, było świętym miejscem, gdzie on nie mógł wejść bez krwi ofiary, na głowę której kładł swoje ręce, aby zmyć nieprawości grzeszników.

W taki sposób Bóg zstępował na przebłagalnię i darował Swoje miłosierdzie ludziom Izraela. Dla tych, którzy wierzą w to, właśnie tu zaczyna się błogosławieństwo Boże, Jego opieka i troska. Od tej chwili oni zostają prawdziwym ludem Bożym i mogą wejść do Miejsca Świętego.

Powiązane kazania


Czytać poprzednie - Wrócić do listy - Czytać następne


Printable version   |  

 
Studia Biblijne
    Kazania
    Oswiadczenie wiary
    Czym jest ewangelia?
    Terminy biblijne
    Czesto zadawane pytania o wierze chrzescijanskiej
 

Zarejestruj się jako współpracownik
Dział współpracownika
   
Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. All Rights Reserved.